Gafrik Blockchain Portfolio

Doposiaľ som sa s verejnosťou nepodelil o informáciu, že mám zainvestované do blockchain projektov. Ide o projekty, ktoré ma predovšetkým zaujali svojou ideou riešiť konkrétny problém založený na tejto technológii. Keďže nie som zrovna kreatívny vo vymýšľaní názvov, toto testovacie portfólio som si pomenoval Gafrik Blockchain Portfólio (skrátene GBP). Na portfóliu som pracoval priebežne asi rok. Ako som sledoval dianie okolo projektov, ako pracuje tím a hlavne aké reálne kontúry získava daný projekt, tak podľa toho som investoval.

Medzi moje prvotné investície patrí Ripple, Stellar Lumen a EOS. Tieto tri projekty si aj pri súčasnom down trende na krypto trhu držia zelené čísla. Zvyšné projekty, ktoré som kupoval v priebehu posledného roka. Či sa dá o mne hovoriť ako o Krypto investorovi, tým som si nie celkom istý. 

Jednou vecou som si úplne istý, že toto portfólio beriem ako štúdijný materiál. GBP testovacie portfólio vzniklo z viacerých dôvodoch. Okrem tej finančnej stránky sa učím ako tento typ neregulovaného trhu funguje, sledujem jeho cykly a zároveň ako fundamenty na neho vplývajú. Ďalej skúmam, či je možné uplatniť základy hodnotové investovania. Pre niektorých to určite príde ako čisté šialenstvo, ale ja som analytický typ a mňa niečo takéto nové priam fascinuje. Okrem toho mám v pláne spraviť fundamentálne analýzy a postupne ich na môj web zakvačiť.

Jednotlivým projektom sa budem venovať zvlášť s pripravovanými analýzami. Zatiaľ uvádzam zoznam:

Ripple (XRP)

Stellar Lumen (XML)

EOS (EOS)

VeChain (VET)

Blox (CDT)

IOTA (IOTA)

Zilliqa (ZIL)

Storj (STORJ)

Aion (AION)

Power Ledger (POWR)

Cardano (ADA)

Iconomi (ICN)

Santiment (SAN)

BrickBlock (BBK)

Monetha (MTH)

Dovu (DOVU)

Distric0x (DNT)

Status (SNT)

—————————-

CoFound.it (CFI) – projekt je od 15.9.2018 zrušený kvôli nízkemu záujmu podporovať novo vznikajúce projekty založené na blockchaine pomocou crowdfundingu, pretože ľudia podľahli ošiaľu okolo ICO. Aj keď projekt oficiálne skončil, investori, ktorí stále držia CFI tokeny, môžu ich zameniť za Ethereum. Túto výmenu tokenov má na starosti osoba, ktorú by sme v našich končinách mohli nazvať Správca konkurzného konania ako keď skrachuje spoločnosť. Podrobný postup je na ich oficiálnej stránke.

Je dosť možné, že do budúcna spravím pár zmien v portfóliu. Niečo predám a niečo nové kúpim alebo dokúpim už k držanému aktívu. Ak sa nájdu osoby, ktorých by zaujímalo sledovať dianie okolo testovacieho portfólia, prikloním sa k tomu, že budem pracovať na priebežných výročných správach.

Ak máš otázky, nejasnosti, kľudne sa pýtaj.